SGS Elektronik; Hitachi markasının yetkili servisliğini yapmaktadır. Hitachi plazma ve lcd televizyonunuz, müzik setiniz, projeksiyon cihazınız, video kameranız bozulduysa kaliteli profesyonel yetkili servisiniz hizmetinizde. Hitachi Yetkili Servisi SGS Elektronik size bir telefon kadar yakın.

Western Digital, Hitachi’nin sabit disk kolunu satın alıyor

Sabit disk dünyasının en büyük ismi Western Digital dev bir satın alım gerçekleştiriyor.

Uzun yıllar boyunca kovaladığı ezeli rakibi Seagate’i geçtiğimiz sene geride bırakmayı başaran WD, sektörün bir diğer devi olan Hitachi’nin sabit disk kolunu 4.3 milyar dolarlık bir anlaşma karşılığında satın alacağını açıkladı. 3.5 milyar doları peşin geri kalanıysa hisse karşılığında hayat bulacak anlaşma dahilinde, Hitachi WD’nin %10’una sahip olacak olmasının yanısıra yönetim kurulunda da iki kişi ile temsil edilecek. Anlaşmanın önümüzdeki çeyrek içerisinde yürürlüğe girmesi bekleniyor.

iSuppli firmasının son raporuna göre, halihazırda %31’lik pazar payına sahip olan Western Digital’i %29 ile Seagate takip ederken, üçüncü isim olan Hitachi’nin pazar payı ise %18 olarak belirtiliyor. Birleşme ertesinde böylece WD’nin pazarın neredeyse yarısına tek başına sahip olmuş olacak. Seagate’ten konuyla ilgili gelen bir yorum yok henüz.